Pakalpojumi

Neauglības diagnostika un ārstēšana

  • ERA tests
  • ERA tests palīdz izvairīties no neveiksmīgas implantācijas, nosakot labāko embrija transfēra laiku. Lasīt vairāk
  • Spermas testi
  • Spermogramma
  • Metodes pamatā ir spermas makroskopiska un mikroskopiska izmeklēšana pēc PVO rekomendācijām. Makroskopiski novērtē spermas izskatu, daudzumu, sašķidrināšanos, konsistenci, spermas pH. Mikroskopiski novērtē spermatozoīdu koncentrāciju, kopējo daudzumu ejakulātā, spermatozoīdu kustīgumu, aglutināciju un morfoloģiju, kā arī citu šūnu klātbūtni ejakulātā. Lasīt vairāk
  • Spermas oksidatīvā stresa tests
  • Oksidatīvā stresa mērījums parāda disbalansu starp kopējo oksidantu aktivitāti un kopējo reduktantu aktivitāti, kas var samazināt spontānas grūtniecības un fertilizācijas potenciālu.

    Norma, ja sORP vērtība ≤1.38 mV/10⁶/mL (angl., static Oxidation Reduction Potential).

    Organismā nepārtraukti dažādu metabolisku reakciju rezultātā rodas brīvie radikāļi, kas ietekmē spermatozoīdu funkcionalitāti. Brīvo radikāļu veidošanos izsauc stress, kā arī dažādas vielas, ar ko regulāri saskaramies ikdienā – tabaka, alkohols, sadzīves ķīmija, smagie metāli, UV starojums u.c.

    Spermas papildu tests var netikt veikts, ja spermas parametri nav piemēroti testa veikšanai.

    Spermas parametri testu veikšanai

    Visi spermogrammas rādītāji ir jāanalizē kopumā, ņemot vērā arī pacienta vecumu un vispārējo veselības stāvokli. Iegūto datu interpretāciju par veikto spermogrammu var sniegt ārsts urologs.

  • MAR tests
  • MAR tests nosaka anti-spermālo antivielu klātbūtni uz spermatozoīda virsmas, kas ir organisma imunoloģiskā reakcija pret saviem spermatozoīdiem. Anti-spermālās antivielas ierobežo spermatozoīdu kustīgumu sievietes dzimumceļos un ietekmē spermatozoīdu-olšūnas savienošanos.

    MAR testu veic tikai kustīgiem spermatozoīdiem.

    Norma, ja <40% spermatozoīdiem novēro aglutināciju.

    Spermas papildu tests var netikt veikts, ja spermas parametri nav piemēroti testa veikšanai.

    Spermas parametri testu veikšanai

    Visi spermogrammas rādītāji ir jāanalizē kopumā, ņemot vērā arī pacienta vecumu un vispārējo veselības stāvokli. Iegūto datu interpretāciju par veikto spermogrammu var sniegt ārsts urologs.

  • HBA tests
  • HBA tests nosaka spermatozoīda spēju saistīties ar hialuronskābi, kas atrodas olšūnas apvalkā, līdz ar to netieši norāda uz spermatozoīda spēju piesaistīties olšūnai.

    Tikai pilnībā nobrieduši spermatozoīdi ar normālu morfoloģiju un minimālu DNS fragmentāciju var piesaistīties olšūnai.

    Ar HBA testu izvērtē tikai kustīgos spermatozoīdus.

    Norma, ja spermatozoīdu skaits, kas saistās ar hialuronskābi ir ≥65%.

    Spermas papildu tests var netikt veikts, ja spermas parametri nav piemēroti testa veikšanai.

    Spermas parametri testu veikšanai

    Visi spermogrammas rādītāji ir jāanalizē kopumā, ņemot vērā arī pacienta vecumu un vispārējo veselības stāvokli. Iegūto datu interpretāciju par veikto spermogrammu var sniegt ārsts urologs.

  • DNS fragmentācijas tests
  • DNS fragmentācijas testu veic, lai noteiktu spermatozoīdu DNS struktūras bojājumus, kuri savukārt var kavēt embrija implantēšanos, var palielināt spontāno abortu risku, kā arī veicināt pēcnācēju saslimšanu ar iedzimtām patoloģijām.

    DNS fragmentācijas testu izmanto, lai novērtētu spontānas grūtniecības un medicīniskās apaugļošanas iespējamību.

    Norma, ja spermatozoīdi ar DNS fragmentāciju ir <30%:

    • 15 - 30 % labs auglības potenciāls
    • <15% ļoti augsts auglības potenciāls
    DNS fragmentāciju var samazināt, mainot dzīvesveidu, ēšanas paradumus, atmetot smēķēšanu, atsevišķos gadījumos arī lietojot uzturā antioksidantus.

    Spermas papildu tests var netikt veikts, ja spermas parametri nav piemēroti testa veikšanai.

    Spermas parametri testu veikšanai

    Visi spermogrammas rādītāji ir jāanalizē kopumā, ņemot vērā arī pacienta vecumu un vispārējo veselības stāvokli. Iegūto datu interpretāciju par veikto spermogrammu var sniegt ārsts urologs.

  • Donoru sperma
  • Iespēja veikt medicīnisko apaugļošanu neārstējamas vīrieša neauglības gadījumā. Lai būtu 100 % drošība, ka donora sperma ir vesela, tā tiek izmantota tikai pēc rūpīgas divkāršas medicīniskas un laboratoriskas izmeklēšanas. Visi donori ir ģenētiski pārbaudīti – veseli, nav bijuši psihiatra vai narkologa uzskaitē. Visi „Klīnikas EGV“ spermas bankas donori ir Latvijas iedzīvotāji.
  • Medicīniskās apaugļošanas procedūras
  • „Klīnikas EGV“ speciālisti pārzina visas neauglības ārstēšanas metodes, kam nepieciešamas:

    • padziļinātas zināšanas
    • īpaši apmācīts personāls
    • speciāls laboratorijas un telpu aprīkojums


    IUI (intrauterin insemination) – viena no vienkāršākajām neauglības ārstēšanas metodēm. Tās pamatā – no liekajām šūnām atmazgātu spermatozoīdu ievadīšana dzemdē. Insemināciju veic aprēķinātajā ovulācijas laikā, nereti tiek izmantota ovulācijas medikamentoza stimulācija. Olšūnas apaugļošanās notiek sievietes olvadā. IUI var veikt ar vīra vai donora spermu. Grūtniecības iestāšanās pēc IUI ar vīra spermu sagaidāma ~ 12 % gadījumu, ar donora – 15 %.

    IVF (in vitro fertilisation) – ārpusķermeņa apaugļošanas pamatmetode, kad olšūnām īpaši radītos apstākļos un labvēlīgā vidē tiek pievienoti vīrieša spermatozoīdi, kuri paši apaugļo olšūnu. Pēc dažām dienām embrijus ar īpaša katetra palīdzību ievieto sievietes dzemdē. Ja gribat vairāk uzzināt par IVF – kā tā notiek un kam to iesaka – skatiet BUJ.

    ICSI (intracytoplasmic sperm injection) – intracitoplazmātiska spermatozoīda injekcija, kad apaugļošana ir iespējama, spermatozoīdu injicējot tieši olšūnā. Ja gribat vairāk uzzināt par IVF – kā tā notiek un kam to iesaka – skatiet BUJ.

    PICSI PICSI (Preselective Intracytoplasmic Sperm Injection) ir metode, ko izmanto kopā ar ICSI un kas palīdz izvēlēties visnobriedušākos spermatozoīdus olšūnas apaugļošanai. Ir pierādīts, ka nobriedušie spermatozoīdi spēj saistīties ar hialuronskābi olšūnas apvalkā. Pievienojot hialuronskābi videi, nobriedušie spermatozoīdi kļūst saistīti, mazkustīgi, tādējādi embriologa darbs tiek atvieglots un ir iespēja izvēlēties ne vien kustīgus un pareizi veidotus, bet arī veselus, dzīvotspējīgus spermatozoīdus. PICSI būtiski palielina grūtniecības iestāšanās iespēju un kvalitatīvu apaugļoto olšūnu un embriju skaitu.

    Blastocistu kultivēšana Ierasti pirmajā medicīniskās apaugļošanas reizē embrija pārnesi dzemdes dobumā veic 2. vai 3. dienā pēc apaugļošanas, kad tas ir izveidojies 2-4-8 šūnu stadijā. Tomēr pēc pārneses sievietes organismā nav zināms, vai embrijs turpinās attīstīties. Ja embriotransfērs notiek blastocistas stadijā (5., 6. attīstības dienā), pirmkārt, ir pārliecība, ka embrijs ir dzīvs, otrkārt, ir zināms, ka viņš ir spēcīgs – dabīgā atlase jau ir notikusi. Blastocistas stadijā embrijs ir pilnīgi gatavs piestiprināties pie dzemdes, un pastāv daudz lielāka iespēja, ka tā notiks. Palīdzot embrijam izaugt līdz blastocistas stadijai, varam izvēlēties embrijus ar augstāku implantācijas potenciālu. Arī dzīvē dabīgās apaugļošanās procesā, ja apaugļošanās notikusi sievietes olvadā, dzemdes dobumā embrijs nonāk blastocistas stadijā.

    Šo metodi izmanto:
    • ja embriotransfēram izvēlas tikai vienu embriju;
    • ja tiek veikta atkārtota ārstēšana.


    Embrija apvalka atvēršana Jau nākamajā dienā pēc blastocistas stadijas (5. diena pēc apaugļošanās) embrija apvalkam vajadzētu pašam plīst un embrija attīstībai turpināties. Tomēr, ja embriologs konstatē embrija apvalka biezumu virs normas vai ja ir vēlme palielināt pozitīva rezultāta iespējamību (bijis vismaz viens neveiksmīgs embriotransfērs, blastocistas nepieciešams vitrificēt, izmanto embrijus pēc atsaldēšanas, sieviete ir virs 37 gadiem) var veikt embrija apvalka atvēršanu (assisted hatching) ar īpašu adatu, lāzeri vai ķīmiski. Šis process sagatavo embriju, lai tas varētu veiksmīgi piesaistīties dzemdes sienai un grūtniecība iestātos.

    Embriju vitrifikācija Medicīniskās apaugļošanas procesā vienmēr attīstās vairāk embriju, nekā nepieciešams, vairāk, nekā pirmajā reizē var izmantot. Gadījumam, ja pirmais mēģinājums nebūs veiksmīgs, embrijus var sasaldēt. Šī ātrā sasaldēšanas metode nodrošina daudz lielāku embriju spēju izdzīvot, salīdzinot ar lēno saldēšanu, kas veicināja kristālu veidošanos embrija šūnu citoplazmā. Vitrificēti tiek tikai tie embriji, kuri ir labas kvalitātes, ar potenci pareizi dalīties turpmāk. Tādējādi tiek nodrošināta iespēja atkārtot embriotransfēru jau nākamajā ciklā, izvairoties no nepieciešamības atkārtot hormonālo stimulāciju apaugļojamo olšūnu ieguvei. Latvijas likumdošana ļauj uzglabāt embrijus 10 gadus.

    Olšūnu vitrifikācija Metode, kas nodrošina iespēju saglabāt savas jaunās olšūnas vēlākam laikam, ja ģimenes plānošanu vēlaties atlikt (sievietei pēc 35 gadu vecuma olšūnu daudzums un kvalitāte ar katru gadu samazinās, pieaug hromosomālo patoloģiju klātbūtne) vai ja konstatēta kāda onkoloģiska saslimšana, kam nepieciešama ķīmijterapijas izmantošana. Olšūnu vitrifikācija paredz olnīcu stimulāciju un punkciju, vēlāk arī to uzglabāšanu.
  • Olšūnu donoru programma
  • Īstenojot olšūnu donoru programmu, „Klīnika EGV“ dod iespēju sievietēm, kam slimības, operācijas vai citu iemeslu dēļ (piemēram, priekšlaicīga menopauze vai olnīcu izsīkums) vairs nav iespējas radīt bērniņu no savas olšūnas. Šī programma piemērota arī pacientēm, kurām ģimenē ir nopietnas, pārmantotas saslimšanas un kāda iemesla dēļ nav iespējams veikt augļa ģenētisko izmeklēšanu. Klīnikas EGV speciālistu pieredze, tehniskais aprīkojums un procedūras, kā arī informācija par olšūnu donorēm palīdz iegūt grūtniecību, izmantojot citas sievietes-donores olšūnas.
  • Sievietes neauglības diagnostika
  • Pirmās neauglības konsultācijas izskaņā ārsts norīkos veikt Jūsu gadījumā nepieciešamos izmeklējumus. Visām pacientēm tiek noteikts hormonu līmenis asinīs, veikta ultrasonogrāfija. Ja nepieciešams, tiek veikti papildu izmeklējumi un iespējama operatīva diagnostika un ārstēšana.
  • Spermas banka
  • Spermas banka sniedz iespēju iesaldēt savu spermu izmantošanai nākotnē. Tas var būt aktuāli:
    • pirms plānotas sēklinieku operācijas;
    • pirms plānotas vazektomijas;
    • pirms plānotas staru terapijas vai ķīmijterapijas kursa onkoloģiskās saslimšanas gadījumā;
    • spermatoģenēzes traucējumu gadījumā, piem., pacientiem ar hiperprolaktinēmiju un hipogonadotropu hipogonādismu;
    • dodoties strādāt apstākļos, kas varētu kaitēt spermatozoīdu veidošanās procesam.
  • Valsts apmaksāta medicīniskās apaugļošanas programma
  • „Klīnika EGV“ veic valsts apmaksātas neauglības ārstēšanas procedūras valsts noteikto kvotu ietvaros. Valsts apmaksātas neauglības ārstēšanas procedūras tiek veiktas tikai diagnosticētiem pāriem. Lai pieteiktos programmai (iestātos rindā), Jums ir jābūt ar izmeklējumiem pamatotai neauglības diagnozei. Ierodoties uz konsultāciju pie ārsta „Klīnikā EGV“, jābūt nosūtījumam no ģimenes ārsta vai valsts apmaksāta ginekologa.
  • Vīriešu neauglības diagnostika
  • Pēc pirmās konsultācijas un neauglības iespējamo iemeslu, kā arī ārstēšanas procedūru izklāsta ārsts izvērtēs Jūsu slimības vēsturi, veiks vispārējo apskati un norīkos veikt spermas kvalitātes parametru analīzi – spermogrammu. Atkarībā no iegūtajiem rezultātiem, iespējams, būs nepieciešama arī detalizētāka izmeklēšana.

    Pirms spermogrammas ir jāievēro noteikts režīms.
    • Jāatturas no dzimumdzīves ne mazāk kā divas un ne vairāk kā septiņas dienas.
    • Atturēšanās laikā nedrīkst lietot alkoholu, vēlams arī nesmēķēt.
    • Nav ieteicams iet karstā vannā, saunā vai pirtī.
    • Nav ieteicams nodot spermu vismaz divas nedēļas pēc antibiotiku terapijas kursa vai saaukstēšanās.
    • Spermas nodošana notiek speciālā telpā, kur ir pieejami gan žurnāli, gan videofilmas. Var izmantot arī sievas vai partneres palīdzību. Galvenais ir savākt VISU ejakulātu nodošanas traukā.
  • Vīriešu neauglības operatīvā ārstēšana
  • Mūsdienu metodes ļauj kļūt par tēviem arī vīriešiem, kuriem ejakulātā nav neviena spermatozoīda (azoospermija). Šādā gadījumā ir jāveic spermatozoīdu aspirācija no sēkliniekiem – TESA (Testicular Sperm Aspiration), kuru iesaka:
    • ļoti vājas spermatoģenēzes gadījumā;
    • spermatoģenēzes izbeigšanās draudu gadījumā.

Sieviešu reproduktīvā veselība

  • Ginekologa konsultācijas un apskates
  • Ikvienai sievietei jābūt pārliecinātai par savu sievišķo veselību jebkurā vecumā! Pat ja nav nekādu sūdzību, profilaktiskās apskates ir nepieciešamas, lai varētu laikus konstatēt izmaiņas, kuru simptomus var redzēt tikai vēlākā slimības attīstības stadijā.
  • Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija
  • Speciālu indikāciju gadījumā (piemēram, grūtniecības otrajā un trešajā trimestrī) US izmeklēšanu veic caur vēdera priekšējo sienu (transabdomināli). Šādā gadījumā uz apskati jāierodas ar pilnu urīnpūsli. Lai sagatavotos izmeklējumam, stundu pirms procedūras jāizdzer 1,0–1,5 litri šķidruma.
  • Krūšu ultrasonogrāfija
  • Krūšu US ir piemērota diagnostikas metode:

    • jaunām, nedzemdējušam sievietēm, ja ir sūdzības vai ir sataustīti veidojami, krūšu audu sabiezējumi;
    • grūtniecēm un sievietēm bērna barošanas periodā, ja ir indikācijas, neskaidras vai akūtas situācijas;
    • sievietēm ar krūts implantiem, jo viņām tā ir primārā diagnostikas metode;
    • sievietēm ar rentgenoloģiski blīvām krūtīm (pēc mamogrāfijas rezultātiem);
    • labdabīgu krūts pārmaiņu regulārai novērošanai

Vīriešu reproduktīvā veselība

  • Testis ultrasonogrāfija
  • jeb testis ultrasonogrāfiju veic, lai izvērtētu sēklinieku lokalizāciju, struktūru, vaskularizāciju un laikus varētu novērst patoloģiskas pārmaiņas, kā arī, lai izvērtētu apkārtējos audus, apvalkus.
  • Urologa konsultācijas un apskates
  • Urologa rūpju lokā ir klīnikas pacientu uroģenitālās sistēmas (nieres, urīnpūslis, urīnizvadkanāls, prostata, sēklinieki) veselība, kā arī vīriešu reproduktīvā veselība un funkcionalitāte.
  • Doplerogrāfijas izmeklējumi
  • Vīriešu dzimumorgānu (t. sk. prostatas, sēklinieku un dzimumlocekļa) un urīnceļu ultrasonogrāfija
  • TESA – sēklinieku biopsija
  • Gadījumos, kad vīrietim ir konstatēta azoospermija jeb spermatozoīdu iztrūkums spermā, tiek lietotas dažādas spermatozoīdu meklēšanas procedūras – SRP (Sperm Retrieval Procedures). Visvienkāršākā ir sēklinieka punkcijas biopsija jeb TESA (Testicular Sperm Aspiration), kuras laikā ar smalkas adatiņas palīdzību tiek paņemti sēklinieka audi (smalkie kanālīši), kuri varētu saturēt dzīvos spernatozoīdus. Jebkura spermatozoīdu meklēšanas procedūra tiek veikta operāciju zālē vietējā vai vispārējā anestēzijā, tāpēc tā ir pilnīgi nesāpīga pacientam.
  • Mikro TESE
  • Īpašos gadījumos spermatozoīdu veidošanās sēkliniekos var būt tik niecīga, ka notiek tikai ļoti retos punktos, kurus nav iespējams noteikt pirms biopsijas. Tāpēc tiek lietota īpaša meklēšanas tehnika – mikroķirurģiska spermarozoīdu ekstrakcija jeb izņemšana (m-TESE – microsurgical Testicular Sperm Extraction). Tad ar operācijas mikroskopa palīdzību sēklinieka audos tiek meklēti resnāki kanālīši, kuros ir vislielākā iespēja atrast spermatozoīdus. Šī operācija varētu būt lietderīga pacientam, kuram iepriekšējās parastās biopsijas laikā netika atrasti spermatozoīdi vai arī jau pirms jebkuras spermatozoīdu meklēšanas procedūras ārstam ir aizdomas, ka iespējas tos atrast ir niecīgas (piemēram, sēklinieku izmēra samazināšanās, dažādu ģenētisku traucējumu gadījumos u. c.).

    Jebkura spermatozoīdu meklēšanas procedūra tiek veikta operāciju zālē, vietējā vai vispārējā anestēzijā un tāpēc ir pilnīgi nesāpīga pacientam. 

Gatavojos bērniņam

  • Ginekologa-reproduktologa konsultācija
  • Ja drīzumā vēlaties ieņemt bērniņu, ir ieteicams vērsties pie ginekologa un pārliecināties, ka ar Jūsu veselību viss ir kārtībā. Lai bērniņš nāk ātri un viegli, lai grūtniecībai pietiek spēka, lai esat pilnībā sagatavojusies šim skaistajam brīdim savā dzīvē!
  • Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija
  • Sievietēm, kas nav dzīvojušas dzimumdzīvi, vai speciālu indikāciju gadījumā (piemēram, grūtniecības otrajā un trešajā trimestrī) US izmeklēšanu veic caur vēdera priekšējo sienu (transabdomināli). Šādā gadījumā uz apskati jāierodas ar pilnu urīnpūsli. Lai sagatavotos izmeklējumam, stundu pirms procedūras jāizdzer 1,0–1,5 litri šķidruma.
  • Lekciju cikls topošajiem vecākiem
  • 1. nodarbības tēmas – grūtniecība, ar to saistītās sajūtas un gatavošanās dzemdībām

    Lekcijā pārrunājam iespējamās ar grūtniecību saistītās sajūtas (sāpes mugurā, aizcietējums, varikozas vēnas, striju veidošanās, meteorisms, krampji). Lekcijas turpinājumā aplūkojam dzemdību veidus, dzemdību pozas, vīra lomu dzemdībās, dzemdību palīglīdzekļus, dzemdību vidi, gatavošanās periodu un dzemdību priekšvēstnešus, kā arī stāstām, kas jāņem līdzi uz dzemdību nodaļu.

    2. nodarbības tēmas – dzemdības, partnera palīdzība dzemdībās un elpošanas pamati

    Lekcijā sīkāk aplūkojam katru dzemdību posmu un šo posmu pavadošās sajūtas. Apskatām elpošanas tehnikas grūtniecēm un to izmantošanu dzemdībās. Izmēģinām dažādus elpošanas veidus, praktizējot tos uz lielajām bumbām.

    3. nodarbības tēmas – pēcdzemdību periods un zīdīšana

    Lekcija ietver informāciju par jautājumiem, kas ir svarīgi uzreiz pēc dzemdībām: par agrīno pēcdzemdību periodu un jaunās māmiņas aprūpi, kādas pārmaiņas notiek dzemdē un citās orgānu sistēmās. Izrunājam, kas notiek ar sievieti uzreiz pēc dzemdībām, atrodoties dzemdību zālē un pēcdzemdību nodaļā. Pārrunājam visus jautājumus par higiēnu, uzturu, vīra atbalstu, arī iespējamajām pēcdzemdību skumjām. Šajā lekcijā arī izrunājam visu par zīdīšanu: krūts uzbūve, mātes piena veidošanās un izdalīšanās, zīdīšanas tehnika un pozas.

    4. nodarbības tēmas – jaundzimušā aprūpe, kopšana un auklēšana

    Viss par jaundzimušo – par bērniņa pārejas stāvokļiem, Apgares skalu, jaundzimušā aprūpi, vakcināciju, kopšanu un auklēšanu. Nodarbības beigās topošie vecāki apgūst un pārbauda savas iemaņas, saģērbjot lellīti vai lācīti atbilstoši ieteikumiem.

    Lekcijas noslēgumā tiek veikts ieraksts mātes pasē par lekciju apmeklējumu, kam seko izlaiduma nodarbības saviesīgā daļa.

Gaidu bērniņu

  • 3D/4D ultrasonogrāfija
  • Dažkārt ginekologs ieteiks veikt bērniņa 3D/4D ultrasonogrāfiju kā papildu izmeklēšanas metodi, ja ārstam radīsies bažas par iedzimtu patoloģiju. Tomēr biežāk topošie vecāki paši vēlas veikt šo izmeklējumu savam priekam un izklaidei. Šis ultrasonogrāfijas veids lieliski papildina 2D ultrasonogrāfijā mērāmos datus ar vecākus bieži vien ielīksmojošu informāciju – bērniņa dzimumu un izskatu – pirmā mazuļa bilde var tapt vēl māmiņas vēderā. Ārsts 3D/4D ultrasonogrāfiju ieteiks tikai tad, ja tai ir kādas indikācijas.
  • Augļa doplerogrāfiska izmeklēšana
  • Dažos gadījumos ir nepieciešama gaidāmā bērniņa attīstības papildu izpēte. Izmanto, ja ir rēzus konflikti (piemēram, māte RH-, tēvs RH+). Augļa doplerogrāfija ļauj ar ultraskaņas viļņa palīdzību noteikt asins cirkulāciju augļa smadzenēs, augļa un mātes asinsvados. Izmeklējumu parasti veic pēc 32. grūtniecības nedēļas, lai noskaidrotu, vai bērniņš saņem pietiekami daudz skābekļa normālai attīstībai. Šis izmeklējums nepieciešams arī agrākā grūtniecības laikā, ja ir aizdomas par Rh konfliktu starp māti un augli (mātei Rh neg, tēvam Rh pozitīvs).
  • Augļa sirds kardiotokogrāfija
  • Lai precīzāk novērtētu gaidāmā bērniņa veselības stāvokli, ar īpašu aparātu no 32. grūtniecības nedēļas, kad ir nobriedusi auglīša veģetatīvā nervu sistēma, var tikt mērīti un pierakstīti augļa sirdstoņi.
  • Grūtnieču uzraudzība un konsultācijas
  • Esam Jums līdzās ar padomu un iespēju veikt nepieciešamos izmeklējumus visas grūtniecības laikā.

    Grūtniecības laikā veicam:

    • grūtnieču aprūpi pēc Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas izstrādātajām vadlīnijām
    • ultrasonogrāfijas izmeklēšanu grūtniecības laikā atbilstoši jaunajiem valsts labās aprūpes prakses standartiem
    • 1. trimestra skrīnings 11.-13. grūtniecības nedēļas 6. dienā
    • 2. trimestra skrīnings 20.-21. grūtniecības nedēļas 6. dienā
    • 3. trimestra skrīnings 34.-36. grūtniecības nedēļā


  • Ultrasonogrāfija daudzaugļu grūtniecības gadījumā
  • USG, kas veikta 1. grūtniecības trimestrī, ir ļoti liela nozīme daudzaugļu grūtniecības gadījumā. Parasti 1. trimestrī USG tiek veikta, izmantojot transvaginālo piekļuvi, kas ļauj vizualizēt olu jau 4.-5. grūtniecības nedēļā.
  • Ultrasonogrāfija grūtniecēm
  • Klīnikā grūtniecēm tiek nodrošināta pirmā, otrā un trešā grūtniecības trimestra skrīninga izvērtēšana. Klīnikā ir pieejama arī 3D/4D ultrasonogrāfija, kas dažkārt ir nepieciešama papildu izmeklēšanai, ja ārstam rodas bažas par iedzimtu patoloģiju, tomēr biežāk topošie vecāki paši vēlas veikt šo izmeklējumu savam priekam un izklaidei. Šis ultrasonogrāfijas veids lieliski papildina 2D ultrasonogrāfijā mērāmos datus ar vecākus bieži vien ielīksmojošu informāciju – bērniņa dzimumu un izskatu – pirmā mazuļa bilde var tapt vēl māmiņas vēderā. Ārsts 3D/4D USG ieteiks tikai tad, ja tam ir kādas indikācijas.

Citi pakalpojumi

  • Nieru ultrasonogrāfija / nieru un urīnpūšļa ultrasonogrāfija
  • To veic grūtniecēm, lai izslēgtu urīna stāzi nierēs, izvērtētu nieru parenhīmas stāvokli. Ja Jums ir jāizmeklē urīnpūslis, tam jābūt pilnam.
  • Vairogdziedzera ultrasonogrāfija
  • Vairogdziedzera ultrasonogrāfiju veic, lai izvērtētu tā struktūras izmaiņas un izslēgtu veidojumus, mezglus. Uz šo izmeklējumu nosūta ginekologi, endokrinologi un ģimenes ārsti.
  • Vēdera ultrasonogrāfija
  • Ir iespējams izmeklēt aknas, žultspūsli, aizkuņģa dziedzeri, liesu, nieres, lielos asinsvadus un urīnpūsli, kā arī dažos gadījumos atrast palielinātus limfmezglus.

    Ja ir paredzēta vēdera dobuma orgānu ultrasonogrāfija, uz izmeklējumu ir jāierodas tukšā dūšā, neēdušam vismaz sešas stundas. Drīkst dzert tikai ūdeni. Drīkst lietot ikdienā nepieciešamos medikamentus. Ja Jums jāizmeklē urīnpūslis, tam jābūt pilnam.
Uzdod jautājumu!
Dana Leite
Ārvalstu pacientu koordinatore (LV, RU, EN)